İnsan Anatomisi Temelleri: Kaslar ve Diğer Vücut Kütlesi

İnsan Anatomisi Temelleri: Kaslar ve Diğer Vücut Kütlesi

Geçtiğimiz birkaç oturumda vücudumuzun genel yapısını ve duruşunu bir dizi varyasyonla tamamen tanıdık. Şimdi onu etten giymeye hazırız ve her şeyden önce, kas tabakası anlamına geliyor, çünkü bu, şeylerin yüzeyde nasıl görüneceğini tanımlıyor.

Kas çizmek öğrenmek, şüphe uyandırıcı ayrıntılarla tıbbi grafikleri canlandırabilir, ancak bu karmaşıklık gereksizdir. Sadece cildin içinden ne geldiğini bilmemiz gerekir; çünkü o çizdiğimiz şey: Gerçek hayatta, vücudu yoğun kas ayrıntıları (temel olarak vücut geliştiricileri ve bazı sporcular) gösteren birisini bulmak zor olmalıydı. Benzer şekilde, kahraman çizgi romanlar için sanatçılar gibi, kas ayrıntılarına dikkat çeken sadece illüstratörlerin bir nişidir.

Bu nedenle, basitleştirilmiş bir anlayış ile başlamak ve eğer bir ihtiyaç hissediyorsa, daha sonra tıbbi tablolara geçmek için yeterlidir!

Aşağıdaki diyagramlarda, kas gruplarını renklerle, cilt boyunca gösterecek formları gösteren siyah bir çizgi ile göstereceğim (aynı şekilde çıkıntılı kemikleri göstereceğim).

Hepimizin derisinin altında yağlı doku tabakası var ve bu altta yatan kasların görünümünü yumuşatıyor. Bir kutu gibi açılı bir cisim alın ve bir çarşaf gibi ince bir kumaşla örtün. Açıların şimdi nasıl göründüğüne dikkat edin. Daha sonra kalın bir banyo havlusu ile örtün. Tüm netliğin nasıl ortadan kalktığını görüyor musun? Vücutta böyle olur.

Artık bu kalın banyo havlusu ile karşılaştırıldığında yağın bu tabakası, daha soğuk yerlerde ortaya çıkan popülasyonlarda daha kalındır ve dişiler doğal olarak daha fazla kas kitlesine sahipken, dişilerde erkeklerden daha kalıntır. Bunun ötesinde bir kişinin kişisel hikayesi sonsuz çeşitlilik yaratır. Çok kaslı olabilirsiniz, ancak sizi aldatıcı yumuşak görünen kalın bir yağ tabakasına sahip olabilirsiniz. Sıska olabilir ve konuşacak kas kütlesi yoktur. Ortalama bir kas kütlesine sahip olabilirsiniz, ancak her şey çok küçük görünür (“gürültülü” görünüm). Ve arasındaki her şey.

  1. Bir kasın görevi, uçlarının bağlı olduğu noktaları bir araya getirmektir. Bu basit gerçek, belirli bir kasın hangi hareketle ilişkili olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.
  2. Aktif ( sözleşmeli ) kas genişler ve sertleşir (bu hafif bir dereceye kadar: daha fazla çaba sarf ederse, o kadar şişirir).
  3. Hareketsiz ( rahat ) bir kas çıkıntı oluşturmaz ve dokunma için oldukça gevşek olabilir.
  4. Bir kas itebilir ancak itebilir : orijinal konumuna geri dönmek için karşıt yönde çekiş yapmak için karşı ( antagonist ) bir kas gerekir. Yani vücudunda en kaslar gelip antagonistik çiftleri ve çiftin bir sözleşmeli zaman, diğer zorunlu olarak rahat . Mesela, bacağınızı bükerseniz, işi bükmek olan işi şişirmek olamaz ve tersi de yapamaz. (Bir darbeyi engellemek için kasıtlı olarak tüm kaslarınızı kontrole verebilirsiniz, ancak yaparken hiçbir hareket mümkün değildir.)

Yukarıdakileri anlamak, ne hareket ederseniz gidin, kabarık olması gereken doğru kasları hep bilirsiniz demektir. Sonra gelişigüzel ve anatomik olarak saçma bir şey bulamazsın. İşte bir eklemin pozisyonunun kasların durumunu nasıl belirlediğini gösteren bir illüstrasyon, sadece hareketin yaptığı şey:

Antagonistik kaslar

Aşağıdaki diyagramlarda, aynı renkteki kas adlarını gördüğünüzde, bunun karşıt bir çifti olduğu ve aynı anda şişirilmemesi gerektiği anlamına gelir.

Aşağıdakiler gövde ve sırtta farkında olunması gereken kaslardır. Ayrıca iki kemiğe de dikkat edin:

  • Clavicle kemik yağ alışılmadık kalın tabaka onu siler sürece her zaman önemli bir özelliktir.
  • Omuz bıçakları sırt kasları yüzden geliştirilen sürece öne çıkan, bunları örtbas. Omuz kanatlarının görünürlüğü ayrıca kol hareketleri, gövde bükümü ve diğer hareketlerle de değişir, bu nedenle hayattan gözlem bu ayrıntı için yararlıdır.
Torso

Açıkçası, muhtemel tüm kas çizgilerini göstererken, yumuşak vücutların daha az çizgi göstereceği, sonuçta çok yırtık bir cisim var: orijinal modelin altındaki kıyaslamaları, çizgileri daha iyi göstermek için susturulmuş kaslarla karşılaştırmak ve daha ortalama bir şekil vermek gerekirse omuz kılıfları sırt kaslarından daha belirgin halde, sadece birkaçı halen göstermektedir. Ayrıca daha az hacimli omuzları ve daha az ince bir bele de dikkat edin. Bu dişiler için de geçerlidir, ancak göğüs göğüslerinin kaslarının göğüslerin arkasında gizlidir, bu yüzden onlar tamamen çizimde onlarla değiştirilebilirler.

Gövde detayları

Başka bir kas örneği kullanarak, kol burada:

Silâh

Ortalama bir kolda, bu altta yatan yapı şu kontur olarak çevirir:

Silah detayları

Aşağıdaki bacaklarda iki kemik daha belirtilmelidir: patella (diz kapağı) ve alt bacağın önünü tanımlayan tibia ; Gerçekten orada hemen hemen hiç kas yoktur. Bu yüzden paraları bir tekme çok acı verici – yastıklama yok. Birisi güçlü, hiper gelişmiş buzağılara sahip olabilir, ancak karşıtları tibialis anterior, asla aynı ölçüde büyümeyecektir.

Ayak bileği kemiği ayağın her iki yanında dışarı fırlar, ancak içeride daha yüksektir. Sonunda, Aşil tendonu, adından da anlaşılacağı gibi, bir kas değildir: geliştirilmiş bacak kasları olan bir vücutta keskin bir şekilde tanımlanabilse de, asla kontratlanamaz, yani bir kas gibi şişirilir (rolü, kasları Kemik, kendisi hareket etmez).

bacaklar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi, hepimiz derinin altında yağlı doku tabakası var. En kırılmış atletlerimiz gerçekten zayıf olabilir ve açlıktan ölmüş bedenlerde tamamen yok olur ancak sağlıklı bedenlerde bile var – aslında bedenimizi “cilt ve kemikler” yerine sağlıklı olarak düşünmemize sebep oluyor.

Buna ek olarak, yağ rezervleri vücudun belirli bölümlerinde saklanır ve bunlar erkekler ve dişilerde aynı değildir! Aşağıda gösterildiği gibi, dişiler yağları koltuk altında, kalçalarında ve kalçalarında depolar; erkekler karnında bulunurken.

Yağ depolaması

Vücudun geri kalan kısmında yağ koymadıkları anlamına mı geliyor? Hayır, sadece bunun ilk önce “doldurduğu” anlamına gelir. Ağırlık koyan ince bir kadın ilk önce sırtında ve uyluklarında (aka “kot pantolonumun içine sığamıyor!”), Daha sonra kolların altında fark eder ve bir erkek ilk olarak bir “bira karnı” görünür (tersine, kilo verirken, bu parçalar gittiklerinde en sonuncusu.)

Sonra ağırlık artışı devam ederse, cilt altında yağ yağ rezervleri ile birlikte büyür ve vücudun her yerinde yığılmayı ağırlık görürsünüz. Son olarak, aşırı durumlarda, cildin gerilmeye istekli olduğu her yerde enflasyon vardır.

Kilo almak

Ayrıca şunu da not edin:

  • Kırk yaşına geldiğimizde yağ depolamaya yönelik eğilim artar.
  • Menopozdan sonra, bir kadının yağ rezervleri göbeğe yeniden dağıtılır ve erkek kalıbını takip eder.

Anlaşılması gereken bir daha vücut kütlesi: kadın göğüsler. Ana akım çizgi roman ve manga’da göründüklerinden ziyade oldukları gibi çizerek insanlığın yarısından biraz fazlasına saygı duyacaksınız.

Anatomi hakkında ilk önce birkaç kelime: göğüsler yumuşak doku çantaları değildir. Bunlar bir bezdir, bu nedenle yumuşak yağlı doku ile çevrili sert bir kütle vardır. Bu aynı zamanda kiloya sahip oldukları ve yerçekimine tepki gösterdikleri anlamına gelir. Yağ dokusunun oranı, vücut ağırlığı kazandığında ve kaybettiğinde hacim bakımından artması veya azalması demektir; Dahası, yoğun egzersiz hafif veya dramatik olabilen göğüs azaltılmasıyla (özellikle bayan sporcularda, özellikle ergenlik öncesi eğitime başlayanlarda görülebilen) azalma ile birlikte ele alınır.

Meme anatomisi ve fizyomi

Göğüsler her boyutta ve şekildedir, bu nedenle oranlar ve yönergeler vermek kolay değildir. Tıpkı 8 kafalı figürle yaptığımız gibi, rekonstrüktif cerrahi kılavuzlarında detaylı olarak açıklanan, Batı toplumunun mükemmel orantılı göğüs düşüncesiyle başlayacağız:

Göğüs oranları

Bu çok kısa özet, sizi doğru yola sokmak içindir. Arama motorlarının yalnızca şüpheli sonuçlar ve iç çamaşırı web siteleri gibi dolambaçlı kaynaklar (ürünlerinde en iyi avantaja sahip ürünler sergilediği özellikli göğüsler) ürettiği zaman rasgele, doğal şekilli göğüsler için referanslar bulmak neredeyse imkansız olduğunu biliyorum. Ancak ürpertici olmayan, lütfen tam giyimli dişileri, vücudunun bu bölümünün davranışlarını ve duruşlarını nasıl etkilediğini gözlemleyebiliriz.

Bu oturumda, içeri girmeyi gerektiren çok sayıda detaylı materyal kapattık. Aynanın önünde durun ve burada gösterilen kasların her birini kendi vücudunuzda bulunuz. Adlarını ezberlemek esastır, önemli olan şu ki orada ne olduğunun farkına varmaktır (eğer spor yaparsanız, muhtemelen çoktan farkındasınızdır).

Belirli yollarla ilerlemeniz veya belirli kısımlarla sözleşme imzalamanız gerektiğini veya ışık ile belirli bir ilişkide bulunmanız gerektiğini görebilirsiniz, çünkü bazıları tahmin edilmelidir. Kaslar, dünyanın en iyi tablolarının gerçekten iletemeyeceği çok dinamik bir vücut şekli oluşturduğu için, bu materyali emilip anlamlandırmanın en iyi yolu budur. Onları ve içeriden öğrenmek, gözlemlediğiniz diğer cisimlerin temelini anlamanıza ve tahmin etmeden onları çizmenize imkan tanır.

Kasları kolayca görülebilen, hareketsiz veya hareket halindeki kişilerin fotoğraflarına bakın. Onları gördüğünüz gibi taslayın ve kasları çizmek için farklı bir renk kullanın – bunların tamamı cildin altında gizli, basitleştirilmiş bir şekil. Ayrıca, hareket eden kemikleri ve benzeri işaretleyin.

Bir kez güven elde ederseniz, daha az ipucu dışına sahipken daha az zayıf modellerle de aynı şeyi yapın. Hangi noktada altındaki yapının hiçbir ipucu kalmadı?

Temel sopa rakamıyla yaptığımız gibi sıfırdan eskiz çizelim, şimdi kadın vücut figürleri için göğüsleri unutmadan bir kas gövdesi ve bir cilt konturu ile fleshing.

Uygulama

Bir mesaj yaz

Çocuklar için Resim Kursu

Çocuklar için Resim Kursu Sizde Çocuğunuzun Yeteneklerıni Keşfetmesini ve Geliştirmesini isterseniz....

güzel-sanatlara-hazırlık-resim-kursu
Hobi Resim Kursu

Hobi Resim Kursu Eğitim Programı  Kursumuzda Her yaşa uygun hobi eğitimi...

Resim Kursu

RESİM KURSU KONYA – Güzel Sanatlar Liseleri ve Fakülteleri Yetenek Sınavlarına Hazırlık...

YKS Dersleri

Ücretsiz Y.K.S. Dersleri Yks Kursu Ücretsiz Yks Dersleri Ösym’nin son değişikliği...

Kitap kapak tasarımı, Dergi kitap içeriği cocuk kitabı Tasarımları yapılır

Kitap kapak tasarımı, Dergi kitap içeriği cocuk kitabı Tasarımları yapılır. Dijital...

dijital-cizim
Kişiye Özel Hediyelik Karakalem Yağlı boya ve Karikatür Portre Çizimi

Kişiye Özel Hediyelik Karakalem Yağlı boya ve Karikatür Portre Çizimi Kişiye...

Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık Resim Kursu

Güzel Sanatlar Lisesi Hazırlık Resim Kursu Konya Çimento Güzel Sanatlar Lisesi...

Resim Kursu Görüntüleri 

Resim Kursu Görüntüleri Desen ve İmgesel Çizim Odaları Ygs Dersleri verildiği...