– Ehli Sanat evi Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu nerede?

Adres için TIKLA

 – Ehli Sanat evi Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu olarak özel ders veriyor musunuz?
Kursumuz eğitmenleri tarafından eğitim programımıza uygun gün ve saatlerde özel ders verilmektedir. (Dersler, öğrenci ile birebir gerçekleşmekte ve en az 2 saatten oluşmaktadır.)

 – Ehli Sanat evi Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu eğitimleri hakkında bilgi verir misiniz?
Güzel Sanatlara Yetenek Sınavlarına Hazırlık (Lise ve Üniversite) Detaylı bilgi için TIKLA

HOBİ atölye (Genç ve Yetişkinler için resim atölyesi)

 – Ehli Sanat evi Güzel Sanatlara Hazırlık Kursuna Kimler Katılabilir?
Ehli Sanat evi Güzel Sanatlara Hazırlık Kursuna, Lise Yetenek Sınavları için 7 ve 8. Sınıf öğrencileri, Üniversite Yetenek Sınavları için 10, 11 ve 12.Sınıf öğrencileri ve her yaştan kişiler katılabilir.

-Ehli Sanat Güzel Sanatlara Hazırlık ve Resim Kursu’na kayıt için gerekli olan belgeler nelerdir?
Kursumuzun her hangi bir eğitim programına kayıt olmak için, kimliğin ön-arka fotokopisi ve 1 adet fotoğraf gereklidir.

 – G.S.F. Yetenek Sınavlarına giriş için Y.G.S. puanı nedir?
Yetenek Sınavlarına giriş için Y.G.S’ den en az 160 alınması gereklidir. Bu puanla özel üniversitelerin yetenek sınavlarına girebilirken devlet üniversiteleri için ise (Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi) Y.G.S’den 225 puan almanız gerekiyor. Bununla birlikte bazı devlet okullarının farklı bölümlerinde yetenek sınavlarına giriş için daha yüksek puanlar istenmektedir.

 – G.S.F. Yetenek Sınavlarına kimler başvurabilir?
Lise diplomasına sahip, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her yaştan kişiler Güzel Sanatlar Fakülteleri Yetenek Sınavlarına katılabilirler. (T.C. vatandaşı olmayan adaylar yabancı kontenjanından yaralanabilirler)

 – G.S.F. Yetenek Sınavları kaç aşamadan oluşmaktadır?
Yetenek Sınavları her üniversite için farklılık göstermektedir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Yetenek Sınavları iki aşamadan (baraj ve bölüm sınavları) oluşurken, Marmara Üniversitesi Yetenek Sınavları üç aşamadan (baraj, bölüm ve mülakat ‘’öğrenci portfolyo değerlendirmesi’’), Özel Üniversitelerin Yetenek Sınavları genellikle iki aşamadan (baraj ve ve mülakat ‘’öğrenci portfolio değerlendirmesi’’) oluşmaktadır.

– G.S.F. Yetenek Sınavlarında neler soruluyor?
Yetenek Sınav Soruları her üniversite ve bölüm için farklılık göstermektedir.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Baraj Yetenek Sınav Soruları imgesel konulu figür çalışmalarından oluşurken, Bölüm Yetenek Sınav Soruları ise tercih edilen bölüme göre farklılık içermektedir.

Ör: ‘’2011 Baraj Sınav Sorusu (öğleden sonra grubu)’’ Sahilde güneşlenen bir bayan figür, güneş şemsiyesi açan bir erkek ve kumsalda kova ve kürekle oyun oynayan bir çocuktan oluşan üç figürlü imgesel kompozizyon çizimi. 50X70 kağıt üzerine kurşun kalem ile 3 saat.

‘’2011 Bölüm Sınav Sorusu (İç Mimarlık), Bir çanta ve ayakkabı tasarımcısının ürünlerini sattığı mağazanın perspektif görünümünü bir figür kullanarak imgesel kompozisyon çizimi.50X70 kağıt üzerine kurşun kalem ile 3 saat.

Marmara Üniversitesi Baraj ve Bölüm Yetenek Sınav Soruları genellik gözleme dayalı yada kavramsal sorulardan oluşurken, Mülakatta ise öğrenciye Sanat, Kültür ve Güncel sorular sorulmaktadır.

Ör: ‘’2011 1. Aşama Sınav Sorusu (1.gün, sabah grubu), Çay bardağı, diş macunu kutusu ve diş macunu kutusunun dikdörtgen prizma olarak açılımının çizimi. 35X50 kağıt üzerine kurşun kalem ile 1,5 saat.

‘’2011 2.aşama Sınav Sorusu, Boşlukta bir sandalye, bir cam kadeh ve bir üçgen prizmadan oluşan imgesel kompozisyon çizimi. 35X50 kağıt üzerine kurşun kalem ile 1,5 saat.

– G.S.F. Yetenek Sınavlarını kazanabilmek için kaç ay kurs eğitimi görmeliyim?
G.S.F. Yetenek sınavlarına Hazırlık Eğitim Programımızın süresi 11 aydır. Bu zaman süresince kursumuzda eğitim alan öğrenciler, yoğun çalışma temposu ve yetenekleri doğrultusunda kurs bitiminde tercih ettikleri üniversite ve bölümü kazanmaktadır. Bununla birlikte, hem Yetenek Sınavlarında başarı sağlamak, hem de öğrencinin üniversiteyi kazandıktan sonraki süreçte okul başarısını belirleyeceği sanatsal formasyonun temelini oluşturmak için kursa devam etmesi gereken ideal eğitim süresi iki yıldır.

 – Güzel Sanatlara Hazırlık Kursu için gerekli olan malzemeler nedir?
Güzel Sanatlara Hazırlık atölyesi için gerekli olan malzemeler, HB, 2B ve 3B resim kalemi, 50X70 resim kağıdı, resim çantası, resim altlığı, hamur silgi, kalem silgi

 – Kurs ücretleriniz nelerdir?
Hazırlık ve Atölye kurslarımızın ders ücretleri farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi için iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.